Nowy pad do PlayStation 5 – innowacje i funkcje, które poprawiają jakość rozgrywki. Recenzja i porównanie dostępnych modeli

Pady ps5

Podczas rozgrywek na konsoli PlayStation 5 niezbędne jest wykorzystanie kontrolera. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na temat nowego pada do PS5.

Kontroler DualSense Edge

DualSense Edge to nowy kontroler do PlayStation 5. Nowy kontroler działa podobnie do modelu bazowego, jednak znajdują się w nim również pewne funkcjonalności dodatkowe. Dzięki wykorzystaniu nowego kontrolera w praktyce możliwe jest zwiększenie swojej przewagi w grach. Jest to możliwe głównie dzięki zastosowaniu niestandardowych schematów podczas sterowania padem.

Design DualSense Edge

Nowy pad do PlayStation 5 wyróżnia się wśród innych modeli przede wszystkim swoim niepowtarzalnym designem. Kontroler jest nieco cięższy od swojego oryginału, jednak wyglądem bardzo go przypomina, a różnice pomiędzy dwoma urządzeniami są niewielkie. Pad utrzymany jest w czarnej kolorystyce, dzięki czemu prezentuje się niezwykle stylowo. Kontroler bardzo dobrze leży w dłoniach, a jego ramiona są nieco zaokrąglone, co zdecydowanie ułatwia rozgrywkę. Jego elementy są również nieco chropowate, dzięki czemu łatwiej można je utrzymać w dłoniach.

Przyciski i funkcje

Pady PS5 przeznaczone są głównie dla zaawansowanych graczy i znacząco ułatwiają rozgrywkę. Przede wszystkim kontroler wyposażony jest we wszystkie niezbędne przyciski funkcyjne, które są przydatne podczas gry. W padzie można znaleźć również miejsce na dodatkowe przyciski, które można mocować wedle swoich potrzeb.

Zobacz również  Zasady bezpiecznego etykietowania

Nowości w kontrolerze

Główną nowością w kontrolerze do PS5 jest możliwość konfigurowania urządzenia zgodnie ze swoimi potrzebami oraz preferencjami. W tym celu wykorzystuje się personalizację sterowania. Możliwe jest także zapisywanie wielu profili sterowania, a także bezpośrednie sterowanie funkcjami kontrolera z poziomu urządzenia. Pad wyposażony jest w wymienne nakładki na tylne przyciski i drążki, a także gałki. Kontroler otrzymuje się wraz z kablem USB typu C wraz ze specjalnym modułem blokującym. Dzięki temu ryzyko wypadnięcia kabla podczas rozgrywki jest znacznie zminimalizowane.

Wrażenia z rozgrywki

Kontroler umożliwia tworzenie wielu profili wraz z ich indywidualnym konfigurowaniem. Wśród głównych zalet tego urządzenia można wskazać mnogość różnych funkcji, które umożliwiają spersonalizowanie kontrolera oraz dostosowanie go do własnych potrzeb i preferencji. Dzięki szerokiej funkcjonalności kontroler zapewnia rozgrywkę na najwyższym poziomie, dlatego jest tak chętnie wybierany przez graczy. Ustawienia czułości są niezwykle precyzyjne, co bez wątpienia zwiększa możliwości podczas grania.

Zalety kontrolera

Nowy kontroler do PlayStation 5 ma szereg zalet. Wśród nich można wskazać przede wszystkim klawisze funkcyjne oraz dodatkowe przyciski, a także możliwość konfigurowania różnych profili. Kontroler jest niezwykle precyzyjny oraz bardzo dobrze się go trzyma w dłoniach podczas gry. Plusem jest również niezwykle atrakcyjne design tego urządzenia, który rzuca się w oczy.

Zobacz również  Dlaczego warto posiadać kompresor w garażu?

Dodaj komentarz