Winda budowlana – jak wybrać odpowiedni produkt?

 

Urządzenia transportu bliskiego (UTB), które mają zastosowanie na budowie, to mechanizmy usprawniające codzienną pracę fachowców. Dzięki windzie budowalnej prace inwestycyjne oraz remontowe idą sprawnie, a co ważniejsze – w pełni bezpiecznie. Jeśli nie jesteś pewien, które urządzenie dźwigowe będzie dla Ciebie najlepsze, przeczytaj ten artykuł.

 

Windy budowlane – jakie mają zastosowanie?

Windy budowlane www.arad.pl/windy-budowlane-geda,g25.html są idealne do transportu materiałów budowlanych i innych ciężkich przedmiotów na duże wysokości. Urządzenia te mogą transportować potrzebne akcesoria pomiędzy poziomami. Jakie są główne zalety urządzeń transportu bliskiego?

  • zapewniają bezpieczeństwo,
  • odznaczają się stabilną konstrukcją,
  • są w stanie podnieść ciężary na duże wysokości,
  • windy budowlane mogą być używane do transportu ludzi lub przedmiotów.

Wciągarki liniowe służą głównie do podnoszenia ludzi lub lekkich przedmiotów na małe wysokości. Windy budowlane z elektronicznym napędem służą natomiast do transportu większych gabarytów. Które urządzenie dźwigowe będzie dla Ciebie najlepsze, zależy więc od tego, czego potrzebujesz.

 

Według jakich kryteriów dzielą się windy budowlane?

Windy budowlane można podzielić ze względu na 3 kryteria:

  1. Maksymalny udźwig – jak wspomniano wyżej, windy służą do transportu ciężkich przedmiotów, natomiast wciągarki dobrze radzą sobie z pionowym przemieszczaniem ludzi i lżejszych materiałów budowlanych;
  2. Rodzaj napędu – można wyróżnić napęd elektryczny oraz manualny, pierwszy zapewnia wygodny transport na większe odległości – nawet do 80 metrów w górę lub dół. Ponadto windy budowlane napędzane za pomocą elektryczności pomagają oszczędzić siły pracowników, a także czas – automatyczny transport odbywa się bowiem w linii prostej, najkrótszą ścieżką;
  3. Waga maszyny – lekkie windy budowlane i wciągarki będą łatwe w montażu i można je szybko przetransportować z jednego placu budowy na inny, ciężkie natomiast sprawdzą się przy wysokich udźwigach – mogą bowiem transportować materiały nawet do 500 kg.
Zobacz również  3 najpopularniejsze mity związane ze smartfonami

Dla większego komfortu użytkowania i poprawy bezpieczeństwa urządzenia transportu bliskiego warto wyposażyć w pomost pomocniczy, który pozwala ustawić obok różne akcesoria budowlane, np. taczkę do przewozu materiałów.

 

Windy budowlane od Arad – jakość na lata

Zapewnij swoim pracownikom maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Windy budowlane od Arad cechuje duża wytrzymałość, łatwy montaż i niezawodny mechanizm, który sprawi, że bez problemu ukończysz prace na czas. Wejdź na stronę przedsiębiorstwa i zapoznaj się z pełną ofertą już dziś.

Dodaj komentarz