Faktoring cichy: Zalety i wady tej formy finansowania dla firm.

faktoring cichy

Osoby prowadzące przedsiębiorstwa doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest terminowe opłacanie faktur. Rozwiązaniem, które może pomóc w zachowaniu płynności firmy jest faktoring cichy.

Co to jest faktoring cichy?

Faktoring taki nazywany jest również tajnym i ukrytym. Warto nadmienić, że jest to bardzo popularne i chętnie wybierane rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mają zamiaru informować kontrahentów o tym, że chcą korzystać z pomocy firmy faktoringowej. Czemu jest to ważne? Jak wiadomo, biznes charakteryzuje się przeróżnymi zasadami, i często przedsiębiorca nie chce pogorszyć swoich relacji biznesowych. Dzięki rozwiązaniu jakim jest cichy faktoring, bez większego echa można opłacić faktury. Jest to metoda w pełni dyskretna, która pomaga w utrzymaniu dobrych i długotrwałych kontaktów biznesowych. Na czym polega faktoring cichy? Ten sposób finansowania opiera się na cichej cesji wierzytelności. Oznacza, to, że kontrahent współpracujący z nami, nie jest informowany o tym, że korzystamy z pomocy podmiotu trzeciego. Co ważne, przedsiębiorca, który chce skorzystać z tej pomocy, musi mieć pełną zdolność do opłacenia usługi. Niezależnie od tego, na jaki faktoring się decydujemy warto wybrać firmę, która ma ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym i ogólnopolskim. Jest to bardzo ważne, ponieważ usługi takie oparte są na finansach. Faktoring cichy to przede wszystkim duże ryzyko, z którym liczyć musi się faktor. Podmiot ten przed podpisaniem umowy musi upewnić się, czy aby na pewno, firma podpisująca umowę będzie mogła liczyć na wypłacenie należności.

Zobacz również  Błędy popełniane we wdrażaniu analityki internetowej

Kto korzysta z faktoringu cichego? Zalety rozwiązania

Najważniejszą cechą faktoringu jest to, że płynność finansowa zostaje zachowana i niczym nieprzerwana. Warto korzystać z dobrych i sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym przedsiębiorstwo może cały czas działać na pełnych obrotach. Co ważne, faktoring cichy to duże zaufanie, którym faktor darzy firmę podpisującą umowę. Jak wiadomo, faktoring to uznany sposób finansowania, dzięki któremu przedsiębiorstwo może zyskać wiele pozytywnych aspektów. Kto może zostać objęty cichym faktoringiem? To pytanie często pojawia się w internecie, a zadają je przedsiębiorcy, którzy z jakichś powodów nie chcą się ujawniać. Cichy faktoring to przede wszystkim usługa skierowana dla przedsiębiorców, którzy zajmują się sprzedażą objętą zakazem jakichkolwiek cesji. W takim przypadku przelew wierzytelności jest całkowicie niemożliwy, ponieważ wynika to przepisów prawa cywilnego. Bardzo dużą grupę klientów korzystających z takich usług stanowią ludzie, którzy nie chcą z przeróżnych przyczyn informować swoich kontrahentów o korzystaniu z pomocy. Nie każdy może zdecydować się na cichy faktoring, ponieważ wymaga to bardzo dobrej kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Firma musi być wypłacalna i mieć zdrowe finanse. Wybierając faktoring cichy warto wybrać firmę, która od wielu świadczy usługi z zakresu faktoringu.

Dodaj komentarz