Izolacja natryskowa pianą PUR. Jakie są jej zalety?

piana poliuretanowa (piana PUR)

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową są coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym przy izolacjach elementów domu. Izolacja pianką PUR to nowoczesny i jeden z najszybszych sposobów ocieplania, posiadający wiele zalet, przez co decyduje się na nią coraz większa liczba osób. Dla zapewnienia jak największej liczby korzyści, płynącej z izolacji natryskowej, ważne jest jej profesjonalne wykonanie oraz powierzenie montażu specjaliście.

Czym jest pianka izolacyjna natryskowa?

Pianka PUR, inaczej poliuretanowa, jest materiałem służącym do izolacji. Piankę wytwarza się za pomocą specjalistycznych urządzeń, które pozwalają na jak najdokładniejsze wymieszanie jej składników. Pianę PUR nanosi się na izolowaną powierzchnię przy pomocy metody natryskowej.

Pianka izolacyjna natryskowa jest popularnym rozwiązaniem powiązanym nie tylko z budownictwem, ale również z rolnictwem i przemysłem. Poprzez swoje właściwości i dużą liczbę zalet, piankę PUR stosuje się do izolacji różnych rodzajów powierzchni.

Czym charakteryzuje się izolacja natryskowa pianą PUR?

Pianka PUR cechuje się jednym z najniższych współczynników przewodzenia ciepła. Często jest wykorzystywana do izolacji zewnętrznych, ponieważ charakteryzuje się również dużą wytrzymałością. Jej właściwości sprawiają, że koszty ogrzewania mogą zostać znacząco zredukowane.

Izolacja natryskowa cechuje się konkretnymi podejściami do indywidualnych zastosowań. Wyróżnia się różnego rodzaju systemy służące do izolacji wewnętrznych i zewnętrznych. Cechą charakterystyczną pianki PUR jest jej sposób aplikacji, który znacząco różni się od tradycyjnych metod. Piankę izolacyjną natryskową nanosi się na konkretną powierzchnię w sposób maszynowy.

Zobacz również  Wyposażenie magazynów i ich projektowanie – o czym warto pamiętać?

Piana PUR jest odporna na powstawanie grzybów, pleśni i na działanie mikroorganizmów, a ponadto dobrze znosi duże obciążenia. Sprawia to, że bezproblemowo ociepla budynek na wiele lat.

Zalety izolacji natryskowej

Systemy izolacyjne na bazie pianki natryskowej posiadają wiele zalet, przez co coraz częściej są wybierane przez fachowców i inwestorów. Najważniejsze zalety izolacji natryskowej to m.in.:

  • Wysokie właściwości termoizolujące, dzięki czemu zmniejszają się koszty ogrzewania budynku.
  • Całkowity brak mostków termicznych, czyli szczelin występujących w izolacji. Ich wyeliminowanie jest możliwe dzięki natryskowemu sposobowi aplikacji pianki.
  • Wysoka trwałość w porównaniu do standardowych sposobów izolacji. Właściwości piany PUR pozwalają na jej silne związanie z izolowanym podłożem. Materiał jest wysoko odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, a ponadto jest lekki i w żaden sposób nie obciąża konstrukcji.
  • Jest bezpieczna dla dzieci, alergików i zwierząt. Pianka PUR nie pyli oraz nie zawiera w sobie alergenów. Ponadto jest odporna na grzyby i pleśń, przez co nie wytwarzają się w niej niebezpieczne gazy.
  • Szybka aplikacja. Pianka PUR podczas rozpylania metodą natryskową kilkudziesięciokrotnie zwiększa swoją objętość, po czym utwardza się w bardzo szybkim tempie. Profesjonaliści są w stanie nałożyć ją precyzyjnie i w krótkim czasie.
  • Niski stopień nasiąkliwości. Zapewnia to nie tylko bardzo dobre ocieplenie, ale również odpowiednią wilgotność powietrza wewnątrz budynku.
Zobacz również  Miejsca we Wrocławiu warte zamieszkania

Jesteś zainteresowany izolacją natryskową? Kliknij banner poniżej:


Crossin Insulations - izolacja pianą PUR

Dodaj komentarz