Co musisz wiedzieć o stanie deweloperskim?

wnętrze mieszkania

Z pewnością każdy, kto kupił mieszkanie lub dom, często spotkał się z pojęciem stanu deweloperskiego. To bardzo chętnie wybierana opcja, która ma wiele zalet. Mieszkania deweloperskie Wrocław cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Co trzeba wiedzieć o stanie deweloperskim? O czym pamiętać? Z czym wiąże się to pojęcie?

Z czym wiąże się stan deweloperski?

Pamiętajmy o tym, że dane elementy wykończenia mieszkania zależą głównie od konkretnych zapisów w umowie sprzedaży, którą podpisujemy z deweloperem. Najczęściej pod pojęciem stanu deweloperskiego kryje się surowy stan lokalu, który pozwala na przystąpienie do prac wykończeniowych. Najprościej rzecz ujmując, jest to stan związany z zakończeniem prac, które dotyczą doprowadzenia przyłączy, ocieplenia budynku, przygotowaniem przestrzeni wokół domu oraz ścian i podłóg. Niezwykle ważne jest to, że zakres ten jest różnorodny, w zależności od oferty dewelopera.
Co ciekawe, niekiedy oferowany jest tzw.. podwyższony stan deweloperski oraz rozszerzone pakiety wykończeniowe do wyboru przez kupującego mieszkanie. Podczas podpisywanie umowy z deweloperem zwróćmy uwagę na wszelkie załączniki, które dadzą nam informacje o budynku.

Co obejmuje stan deweloperski?

Warto podkreślić, że stan deweloperski zazwyczaj obejmuje:

  • drzwi do mieszkania,
  • tynku na zewnątrz i w środku,
  • ściany przygotowane do malowania lub pokryte warstwą farby białej,
  • parapety i okna,
  • podłogową wylewkę,
  • instalacje wentylacyjne, grzewcze, elektryczne i wodno-kanalizacyjne,
  • grzejniki.
Zobacz również  Jak wybrać ogrodzenie budowlane tymczasowe?

Jeśli chodzi o stan deweloperski domu, wiele zależy od ustaleń zawartych w umowie. Tutaj dodatkowo kupiec korzysta z ogrodzenia, bramy dojazdowej, podbitki dachowej, ocieplenia poddasza i elewacji, schodów z balustradami, czy miejsc parkingowych.

Stan deweloperski mieszkania a wykończenie pod klucz

Okazuje się, że pojęcie wykończenia pod klucz jest bardzo łatwe do zrozumienia. Skorzystanie z takiego wariantu sprawia, że otrzymamy gotowe lokum, do którego od razu można się wprowadzić. Wystarczy we wnętrzu ustawić meble i przenieść swoje rzeczy. W środku jest wyłożona podłoga, są odmalowane ściany i zainstalowane sprzęty sanitarne oraz urządzenie AGD. Nie zapominajmy o tym, że wszystko jest określone w umowie zawartej ze sprzedającym.
Wybierając opcję wykończenia pod klucz nie mamy możliwości samodzielnego dobrania danych elementów w lokalu i wyposażenia wnętrza. Stan deweloperski daje taką możliwość, co jest dla wielu osób sporym atutem. Samodzielnie stworzymy taką przestrzeń do życia, o jakiej marzymy. W takim wnętrzu będziemy czuć się komfortowo oraz możemy przyjemnie spędzać czas z rodziną. Stan deweloperski obejmuje konkretne kwestie, które są zawarte w umowie z deweloperem. Zadaniem kupca w tym przypadku jest wykończenie wnętrza zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Otrzymuje bowiem surowy lokal, który wymaga całkowitego wyposażenia. Dzięki temu zyskujemy sporą swobodę w aranżacji pomieszczeń.

Zobacz również  Miejsca we Wrocławiu warte zamieszkania

Dodaj komentarz