Na jaką bramę przemysłową warto się zdecydować?

bramy przemysłowe

Każdy, kto ma jakiekolwiek pomieszczenie przemysłowe, musi również mieć odpowiednią bramę. Bez niej nie jesteśmy w stanie załadować nic większego do naszego budynku, a z całą pewnością będzie to bardzo utrudnione. Z tego powodu każdy właściciel pomieszczenia przemysłowego decyduje się na umieszczenie w nim bramy. Wybranie tej jednej, odpowiedniej bramy przemysłowej, nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele ich rodzajów, ale z pomocą fachowców każdy bez problemu znajdzie taką, która spełni oczekiwania.

Popularne rodzaje bram przemysłowych

Bramy segmentowe

Dzięki bramom segmentowym możemy wykorzystać w stu procentach przestrzeń magazynową, gdyż otwierają się one pionowo do góry. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo oraz trwałość konstrukcji, dlatego naprawdę dopracowany i warty zakupu produkt musi być wykonany z jak największą dbałością o każdy szczegół. Wysokiej jakości bramy przemysłowe powinny być testowane w wielu okolicznościach, gdyż będą one wykorzystywane wielokrotnie – niezależnie od warunków atmosferycznych. Istotna jest również możliwość wyboru typu prowadzenia bramy oraz jej wzoru tak, by można było ją dostosować do naszych preferencji. Przy częstym korzystaniu z bramy, dobrym pomysłem może być zamontowanie drzwi w bramie, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model oferuje taką możliwość.

Zobacz również  Atuty transportu drobnicowego – poznaj najważniejsze

Bramy roletowe

Bramy roletowe bardzo dobrze sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Ich budowa zapewnia oszczędność miejsca dzięki pionowemu otwieraniu. Przez takie rozwiązanie zaoszczędzimy dużo miejsca w garażu oraz na zewnątrz. Przy zastosowaniu napędu elektrycznego bardzo ważną kwestią podczas awarii prądu jest to, że możemy ją bez problemu otworzyć.

Bramy podwieszane

Bramy podwieszane bardzo dobrze sprawdzą się w halach, gdzie nie ma zbyt dużej możliwości zabudowy. Niewiele różnią się od standardowej opcji przesuwnej, jednak w bramie podwieszanej w innym miejscu znajduje się prowadnica. Ten rodzaj bramy jest bardzo praktyczny, ponieważ daje dużą możliwość dostosowania się wymiarami do potrzeb. Istnieje wiele możliwości personalizacji takiej bramy przemysłowej. Począwszy od sposobu montażu, kończąc na kolorze czy wzorze. Istnieje możliwość zamontowania okienek akrylowych.

Bramy harmonijkowe

Bramy harmonijkowe to te najbardziej eleganckie i stylowe, ale jednocześnie mają w sobie olbrzymią funkcjonalność. Produkt ten najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym budynku, salonie wystawowym czy na przykład do różnego rodzaju ekspozycji. Skrzydła bramy są przeszklone, przez co widać przez nie doskonale to, co chcemy pokazać za bramą. Jako że bramy te powstały z myślą o najbardziej wymagających, oferowana jest w nich najszersza możliwość personalizacji, a wybór kolorystyki jest praktycznie nieograniczony.

Zobacz również  Bankowość bez wychodzenia z domu

Systemy przeładunkowe

Najważniejsze w systemach przeładunkowych jest to, by były one jak najbardziej zautomatyzowane, gdyż automatyzacja pozwala na uproszczenie magazynowania towarów, co z pewnością doceni każde przedsiębiorstwo. Zazwyczaj wykorzystuje się rampy przeładunkowe, lecz gdy nie można ich zamontować, dobrze sprawdzą się pomosty przeładunkowe. Pozwalają one zachować komfort załadunku i rozładunku pojazdu. Dla wymagających klientów ważną rzeczą z całą pewnością będą śluzy uszczelniające. Uszczelnienie zapewnia nam to, że nie dostaną się żadne pyły czy kurze.

Sprawdź, jakie bramy przemysłowe ma w swojej ofercie firma WOKA – rodzinne przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem na rynku okien, drzwi, bram i ogrodzeń!

 

Dodaj komentarz