Jak wybrać ogrodzenie budowlane tymczasowe?

 

Sezon letni to czas muzycznych i kulturalnych festiwali, remontów nieruchomości, a także wznoszenia nowych inwestycji. Najlepszym zabezpieczeniem terenu wymienionych wydarzeń jest ogrodzenie budowlane tymczasowe. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się solidna konstrukcja i jak wybrać odpowiedni typ.

 

Ogrodzenie budowlane tymczasowe – typy i zastosowanie

Ogrodzenie budowlane tymczasowe służy zabezpieczeniu terenu i znajdującego się na nim mienia przed osobami postronnymi. Może również pełnić funkcję wydzielania stref lub zabezpieczać artystów występujących na scenie podczas festiwali. Warto podkreślić, że ochrona terenu budowy czy imprez masowych jest uregulowana we właściwych ustawach, a niezastosowanie się do przepisów może grozić wysokimi mandatami.

Żeby właściwie dobrać konstrukcję, należy poznać typy ogrodzeń budowlanych tymczasowych i ich zastosowanie. Można wyróżnić 4 rodzaje, różniące się przeznaczeniem i konstrukcją:

  1. Ogrodzenie budowlane tymczasowe ażurowe – składają się one z ocynkowanych przęseł z rur i siatki. Oka siatki mogą być rozmieszczone grubo (nie utrudniając widoczności) lub cienko – wówczas trudniej wspiąć się na konstrukcję. Tego typu sprzętu używa się zwłaszcza na imprezach masowych. Niewielki ciężar sprawia, że ogrodzenie jest łatwe w montażu i demontażu.
  2. Ogrodzenia budowlane tymczasowe pełne – odznacza się dużą wytrzymałością i stabilnością, dobrze sprawdza się do ochrony mienia na terenie budowy. W przeciwieństwie od konstrukcji ażurowej, uniemożliwia oglądanie terenu i pomoże osłonić plac przed wzrokiem osób niepowołanych.
  3. Ogrodzenia budowlane tymczasowe specjalistyczne – łączą funkcje konstrukcji ażurowych i pełnych.
  4. Ogrodzenia budowlane tymczasowe do zadań specjalnych – są to m.in. barierki policyjne, ogrodzenia stosowane na lotniskach lub terenach wojskowych, zapory drogowe czy panele wyposażone w drut kolczasty.
Zobacz również  Winda budowlana – jak wybrać odpowiedni produkt?

 

Sięgnij po trwałe i skuteczne ogrodzenia budowlane tymczasowe od Arad

Bez względu na to, czy planujesz drobne prace remontowe, chcesz zabezpieczyć teren letniego wydarzenia muzycznego czy jesteś inwestorem nowopowstającej nieruchomości – do właściwej ochrony wszelkich obiektów nieodzowne są ogrodzenia budowlane tymczasowe. Wrocławskie przedsiębiorstwo Arad oferuje szeroką gamę produktów i akcesoriów, których solidność i niezawodność doceniają klienci z całej polski i wielu miejsc na świecie.

Nie wiesz na jaki typ konstrukcji się zdecydować? Wejdź na stronę firmy Arad i skorzystaj z formularza kontaktowego. Fachowy personel udzieli Ci wszelkich informacji, a także pomoże dobrać odpowiedni sprzęt do planowanego charakteru prac.

 

Źródło: www.arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Dodaj komentarz