Zastosowanie kleju w przemyśle budowlanym

kieszeń z pędzlami

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że różnego rodzaju kleje znajdują ogromne zastosowanie w bardo dużej liczbie gałęzi przemysłu. Należy zaznaczyć, że klejenie jest jedną z najstarszych technik, dzięki której możliwe jest łączenie ze sobą poszczególnych materiałów. Jakie zastosowanie mają kleje w przemyśle budowlanym?

Przemysłowe systemy klejenia

Bardzo trudnym zadaniem jest znalezienie produktu, przy którego produkcji nie został zastosowany przynajmniej jeden rodzaj kleju. należy mieć świadomość, że w większych zakładach stosowane są specjalne systemy klejeni. Klej umieszczany jest bowiem nie tylko a etykietach, ale również częściach materiałów elektronicznych, budowlanych czy elementach silnika.

Warto wiedzieć, że nowoczesne kleje strukturalne są w stanie bez żadnego problemu zastąpić innego rodzaju połączenia np. nity. Godny uwagi jest fakt, że obecnie najczęściej wykorzystywane są kleje na bazie winyli. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ogromne zastosowanie znajdują kleje reaktywne i termotopliwe. Nie wszyscy mają świadomość, że wspomniane kleje termotopliwe nie oddziaływują negatywnie na środowisko, ponieważ otrzymuje się je z olejów roślinnych, soi czy skrobi.

Jakie systemy klejenia są stosowane w przemyśle budowlanym?

W omawianym przemyśle budowlanym coraz częściej stosowane są kleje termotopliwe. Warto wiedzieć, że nawet marszczenia lakieru mogą zostać usunięte za pomocą wspomnianego produktu. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem tego rozwiązania jest stosunkowo łatwe, a także kompletne usuwanie materiału przez jego ogrzewanie.

Zobacz również  Do czego służy wąż grzewczy?

Ponadto systemy klejenia można wykorzystać do obróbki drewna. Nie można zapomnieć, że kleje termotopliwe bardzo często znajdują zastosowanie, jako masa, która wypełnia poszczególne otwory po sękach. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że w kleje przemyśle budowlanym są używane w przypadku pokrycia folią określonych materiałów izolacyjnych. Można także użyć ich, jako ochronę przed ścieraniem przy kafelkach cy dachówkach.

O czym należy pamiętać przy wyborze kleju?

Firmy budowlane nie mogą pod żadnym pozorem sugerować się ceną. Znacznie lepszym parametrem jest bowiem stosunek ceny do jakości. Bardzo często wystarczy bowiem dołożyć kilkadziesiąt złotych, by cieszyć się w posiadania wyższej jakości produktu. Doskonałym rozwiązaniem może być przeanalizowanie klejów znajdujących się w ofercie asortymentowej znanych producentów, a następnie postawienie na produkt ze średniej półki cenowej.

Przedsiębiorstwo budowlane będzie miało dzięki temu całkowitą pewność, że nie przepłaciło, a także nie zaopatrzyło się w niskiej jakości klei. Godny uwagi jest fakt, że najwięksi producenci klejów dysponują zaawansowanym zapleczem technicznym. Ponadto regularnie z roku na rok wprowadzają na rynek nowe produkty. Zatrudniają także doświadczonych pracowników, którzy mogą pomóc klientowi w podjęciu właściwej decyzji.

Dodaj komentarz