Logistyka w handlu międzynarodowym: Rola transportu drobnicy w globalnym łańcuchu dostaw

Drobnica międzynarodowa

Jeśli ktoś szuka ekonomicznych rozwiązań w przypadku transportu, to świetnie sprawdza się drobnica międzynarodowa, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Chodzi tutaj o małe przesyłki, które są przewożone przy wykorzystaniu frachtu morskiego. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że dostarczenie ładunków do miejsca docelowego zajmie więcej czasu, ale koszty całego przedsięwzięcia zostaną mocno zredukowane. Z rozwiązania tego korzysta coraz więcej przedsiębiorców, bo pozwala przede wszystkim na mniejsze wydatki związane z logistyką.

Drobnica międzynarodowa sposobem na ciągły przepływ towarów bez ponoszenia wysokich kosztów

Statystyki wyraźnie wskazują na to, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na drobnicę międzynarodową, bo po przeanalizowaniu globalnych łańcuchów dostaw okazuje się być to najkorzystniejszym rozwiązaniem pod kątem ekonomiczności. Transport pochłania niestety sporo pieniędzy, a drobnica morska ma wiele zalet. Możliwe staje się wysyłanie mniejszych ładunków, nie trzeba ponosić wysokich kosztów związanych z wynajęciem całego kontenera. Nie każda firma ma tak dużo przesyłek, aby wykorzystać do maksimum wolną przestrzeń, dlatego warto zdecydować się na bardziej opłacalną alternatywę.

Warto także zaznaczyć, że pełne kontenery są problematyczne nie tylko pod kątem finansowym, co widać wyraźnie również przy załadunku. Zdecydowanie łatwiej utrzymać ciągły przepływ towarów przy wykorzystaniu drobnicy międzynarodowej, dlatego warto zainteresować się skrzyniami konsolidacyjnymi. W ich przypadku płaci się wyłącznie za przestrzeń zajmowaną za kontener, koszty jego wynajęcia są rozkładane między wszystkimi użytkownikami. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest planowanie tranzytów z dużym wyprzedzeniem, kilkudniowym.

Zobacz również  Czym jest gramatura papieru ksero?

Co przemawia za korzystaniem z drobnicy morskiej?

Drobnica międzynarodowa sprawdza się w przypadku wielu branż, ma szerokie zastosowanie. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli ktoś działa w branży motoryzacyjnej, związanej z ochroną zdrowia, to samo dotyczy przemysłu chemicznego. Możliwe jest nawet przewożenie w ten sposób towarów zaliczanych do niebezpiecznych, ułatwia to centralny system zarządzania nimi. Pomimo tego, że korzystanie z frachtu morskiego wydłuża czas oczekiwania na dostawę towarów do punktu docelowego w porównaniu do transportu lotniczego i samochodowego, to jednak zdecydowanie ważniejsza staje się rentowność i dodatkowe korzyści.

Możliwości przewozu są cały czas zwiększane, zmniejsza się coraz mocniej czas realizacji zleceń. Ogromną zaletą jest także bezpośredni załadunek, co przekłada się na zredukowanie ryzyka uszkodzenia ładunków i zwiększenie bezpieczeństwa. Można liczyć na wyeliminowanie problemu w postaci dekonsolidacji w terminalu. Jest coraz więcej firm, które mają rozbudowaną infrastrukturę oddziałów w wielu krajach, oferuje rozmaite kontenery, nowoczesne stacje przeładunkowe w portach. Można nawet liczyć na połączenie globalnego frachtu morskiego z transportem drogowym.

Dodaj komentarz