Skuteczna kampania Ads – 5 kroków

laptop

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy nie powinni ignorować Google AdWords. Kampania w sieci reklamowej Google ma swoje zalety i wady, jednak jest niezbędna.

Kampania w sieci reklamowej Google — wady i zalety

Podstawową zaletą Google AdWords jest to, że potencjalni klienci lub odwiedzający stronę mogą być na nią odsyłani w ukierunkowany sposób.
Za wadę może można uznać fakt, iż Google AdWords szybko staje się drogi, jeśli nie skonfigurujesz poprawnie kampanii. Jak w kilku krokach skutecznie skonfigurować kampanię Google AdWords?

Krok 1 – Zdefiniuj cele swojej kampanii Google AdWords

Wyjaśnij, co chcesz osiągnąć dzięki swojej kampanii Google AdWords, np. więcej wizyt na Twojej stronie internetowej, bezpośrednia sprzedaż towarów lub usług, zapisy do newslettera. Zdefiniuj metryki, których użyjesz do osiągnięcia swoich celów.

Krok 2 – Znajdź właściwe słowa kluczowe dla swojej kampanii Google AdWords

Zastanów się, czego będzie szukał Twój klient. Spróbuj znaleźć też nietypowe słowa kluczowe. Pamiętaj, że oczywiste, popularne słowa kluczowe są również używane przez Twoich konkurentów i dlatego są zazwyczaj najdroższe. Zbyt ogólne słowa kluczowe prowadzą do wielu wyświetleń za pomocą kilku kliknięć jednocześnie. Zmniejsza to wskaźnik kliknięć, co z kolei zwiększa cenę kliknięcia dla Ciebie.

Możesz również skorzystać z bezpłatnego planera słów kluczowych Google, aby znaleźć ich odmiany i synonimy oraz zbadać dane o skuteczności wybranych słów kluczowych.

Aby zaoszczędzić na kosztach, zdecydowanie powinieneś używać wykluczających słów kluczowych w Google AdWords. W ten sposób możesz zapobiec wyświetlaniu reklamy dla niechcianych słów kluczowych i ponoszenia zbytecznych kosztów.

Upewnij się, że słowo kluczowe pojawia się możliwie bezpośrednio w nagłówku reklamy. Użytkownik będzie znacznie chętniej klikał reklamy zawierające jego wyszukiwane hasło. Wyższe wskaźniki kliknięć oznaczają niższe ceny w kampanii Google AdWords dla Ciebie jako reklamodawcy.

kampania w sieci reklamowej Google

Krok 3 – Opracuj różne wersje tekstu

Napisz co najmniej trzy różne teksty reklam i porównaj je ze sobą. Szybko zobaczysz, które teksty prowadzą do wyższych współczynników klikalności. Możesz wtedy wyłączyć słabsze wyświetlacze lub zastąpić je nowymi tekstami. Analizuj również reklamy konkurencji i upewnij się, że Twoje reklamy nie zawierają żadnych stwierdzeń, których nie możesz zachować na swojej stronie.

Krok 4 – Użyj dynamicznych słów kluczowych w kampanii Google AdWords

Sensowne może być użycie dynamiczne wstawianie słów kluczowych. W tym miejscu umieszczasz kod w tekście reklamy – i w zależności od tego, co użytkownik wprowadził jako wyszukiwane słowa, Twoja reklama będzie zawierać dokładnie ten tekst. Na przykład, jeśli wynajmujesz domy wakacyjne nad morzem i ktoś szuka: „dom nad morzem”, to Twoje ogłoszenie może zawierać dokładnie ten tekst.

Krok 5 – Dostosuj stronę docelową do kampanii Google AdWords

Landing page, czyli strona, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w Twoją reklamę, musi być idealnie dopasowana do reklamowanego produktu lub usługi. Zoptymalizuj również tę stronę docelową pod kątem urządzeń mobilnych, ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta ze smartfonów i tabletów.

Zobacz również  Najbardziej nietypowe kierunki studiów

Dodaj komentarz