Bankowość bez wychodzenia z domu

zakładanie konta w domu podczas czytania książki

Bankowość elektroniczna jest to bardzo wygodne narzędzie. Dzięki niemu nie musimy stać w kolejce w banku, aby móc np. założyć lokatę, zrobić przelew lub zlecić dyspozycję przelewów stałych. Narzędzi i możliwości jest oczywiście więcej. Są jednak momenty, kiedy tradycyjnie i tak kierujemy nasze kroki do banku. Do takich zaliczamy założenie konta.

Założenie konta online

Założenie konta online jest obecnie możliwe, choć mimo wszystko niewiele osób z tej opcji korzysta. W tak ważnej sprawie wolimy mimo wszystko samodzielnie pojawić się w placówce. Dotyczy to wielu klientów indywidualnych i zdecydowanie większej liczby osób, które chcą założyć konto firmowe.

Zakładanie konta bankowego na firmę

Konto dla małych firm, jak i dla tych dużych jest niezbędne do funkcjonowania. Bez niego nie mamy możliwości szybko rozliczać się z naszymi dostawcami oraz klientami. Wymagane jest ono również przez Urząd Skarbowy. Bez konta bankowego podsumowując w skrócie, nie możemy funkcjonować.

Obecnie osobista wizyta w placówce bankowej jest obecnie utrudniona, czasem niemożliwa, a na pewno potencjalnie ryzykowana. Pandemia wirusa Covid-SARS-2 sprowadziła nasze życie w wielu przypadkach do sfery internetowej. Banki starają się, jak mogą, aby jak najmniej ludzi przychodziło do placówek. Wynika z tego wiele ułatwień do tego, aby zakładać konto przez internet.

Zobacz również  Dlaczego regularna wymiana oleju w silniku jest ważna?

Warunki umowy

Warunki umowy z bankiem możemy omówić za pośrednictwem tele-konsultanta. Wiele osób obawia się tego, że warunki umowy zawarte w samej umowie mogą być nie dość czytelnie objaśnione. Wynika to głównie z bardzo formalnego języka, w jakim umowa lub oferta jest sformułowana. Jest to główny powód, dla którego zazwyczaj przed podpisaniem umowy chcemy porozmawiać z człowiekiem. Często sama umowa nie wyjaśnia wszystkich pytań, jakie przychodzą nam do głowy podczas jej lektury. Konsultacja telefoniczna wiele z tych pytań nam wyjaśni.

Co potrzebujemy do założenia konta?

Do założenia konta w banku możemy użyć profilu zaufanego, jaki możemy sobie założyć na stronie ministerstwa finansów, lub mając już konto w banku, możemy sprawić, aby to konto było naszym profilem zaufanym. Dzięki temu bank jest w stanie potwierdzić naszą tożsamość i sfinalizować proces zakładania konta. Jest to szczególnie ważne, kiedy zakładamy konto firmowe w innym banku, niż tym w którym mamy swój rachunek indywidualny. Jeśli natomiast konto firmowe oraz indywidualne mamy w tym samym banku, procedura zakładania konta jest oczywiście ułatwiona.

Dlaczego lepiej jest zakładać konto online?

Konto zakładane online to przede wszystkim kwestia całkowitego wykluczenia ryzyka zakażenia nieznanym patogenem. Ryzyko to zmniejszamy dla siebie, naszych bliskich, jak i obsługi banku, a poprzez nich innych klientów. Jest to przede wszystkim rozsądne podejście do tematu w czasie kiedy każdy z nas może być potencjalnym bezobjawowym roznosicielem wirusa Covid-SARS-2, przed którym musimy chronić całe społeczeństwo poprzez podejmowanie rozsądnych decyzji.

Zobacz również  Najczęstsze błędy prowadzące do utraty danych

Dodaj komentarz